WhatsApp
Yükleniyor...

Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
11 Mayıs 2021, 14:08 0 Yorum 133 Okuma

Bitcoin, herhangi bir ülke, hazine veya merkez bankası tarafından kontrol edilmeyen dijital bir para birimidir (kripto para birimi olarak da adlandırılır). İşlemlerdeki tüm aracıları ortadan kaldırır ve hepsini tamamen anonim, güvenli ve hacklenemez (teorik olarak) yapacak şekilde çalışır.

Kripto para birimi, ABD dolarının önemli ölçüde değer kaybettiği ve çoğu kişi tarafından çökmeye yakın olduğu düşünülen ekonomik krizin ortasında, Ocak 2009’da piyasaya sürüldü. Satoshi Nakamoto takma adıyla anonim bir geliştirici tarafından oluşturuldu. Kimse onun kim olduğunu bilmiyor. Aslında bu hem iyi hem de kötü bir şey. Bazıları bu kişinin Elon Musk olabileceğini iddia etse de, Elon Musk bu durumu yalanladı. 

Bitcoin 2013’te değerindeki bir artışın ardından ana akıma girdi. Bitcoin ödemelerini kabul eden kişilerden veya şirketlerden ürün satın almak veya satmak için kullanılabilir hale geldi. Bitcoin fiziksel bir para birimi olarak mevcut değildir, bu da herhangi bir gerçek para veya banknot olmadığı anlamına gelir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum